Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu

Cheeky Panda

Cheeky Panda

Britská značka Cheeky Panda vyrábí papírové kapesníčky, kosmetické ubrousky, toaletní papír a další výrobky z bambusového papíru, který je ekologický a zároveň zdravotně nezávadný. Také je plně biologicky rozložitelný včetně některých balení.

Bambus je nejrychleji rostoucí rostlina na světě. Na rozdíl od stromů, které mohou růst až 20-30 let, bambus může být sklízen každý rok. Na rozdíl od stromů je bambus trávou, která se regeneruje z vlastních kořenů a nevyžaduje žádné hnojení ani novou výsadbu. Během svého růstu absorbuje bambus až o 35 % více uhlíku a produkuje o 30 % více kyslíku než stromy. Jako plodina roste třicetkrát rychleji než stromy, což z něj činí nejudržitelnější zdroj na trhu.

Používání bambusového papíru brání odlesňování krajiny, čímž přirozeně snižuje koncentraci CO2 a zároveň podporuje zadržování vody v přírodě.

Bambus je přirozeně hypoalergenní. Bambusový papír Cheeky Panda neobsahuje hnojiva, pesticidy, parfémy ani BPS, snižuje riziko podráždění pro osoby s citlivou pokožkou nebo sennou rýmou.

Bambusový papír Cheeky Panda má prostřednictvím spolupráce s World Land Trust vyrovnanou uhlíkovou stopu. Část našich příjmů firma věnuje na ochranu rostlin a živočichů v ohrožených deštných pralesech. Tak pomáhá bojovat proti dvěma důležitým důvodům globální změny najednou – odlesňování a nadměrné produkci CO2.

Bambusový papír Cheeky Panda je vyráběn přímo v Číně v místě pěstování bambusu pod dohledem britského týmu Cheeky Panda.

Certifikováno Vegan a Cruelty Free.

  

Produkty této značky