Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu

EcoCert

Ecocert je francouzská organizace působící od roku 1991 ve více než 80 zemích světa, což ji činí největší organizací udělující certifikáty bio výrobků, ať už se jedná o kosmetiku, textil či potraviny. Výrobky, které s pyšní tímto označením, musí splňovat přísné normy. Základním požadavkem je, aby neobsahovaly žádné geneticky modifikované suroviny, silikony, parabeny, barviva, ingredience z mrtvých zvířat a další.

EcoCert uděluje dva typy označení: EcoCert Organic Cosmetic a EcoCert Natural Cosmetic. Výrobky s tímto označením musí obsahovat alespoň 95 % složek je přírodního původu. První zmíněné pak 95 % složek rostlinného původu a 10 % hmotnosti všech ingrediencí musí být z ekologického zemědělství. U označení EcoCert Natural Cosmetic je podmínkou 50 % rostlinného původu a 5 % hmotnosti ingrediencí z ekologického zemědělství.

Kontrolováno pak není pouze složení výrobků, ale i způsob skladování, zpracování a recyklovatelnost obalů. Není tedy vůbec snadné tento certifikát získat. Na našich stránkách nabízíme množství výrobků pyšnící se tímto označením.

Produkty s tímto certifikátem