Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu
Úvodní stránka Eko Drogerie DIY - domácí výroba Ecodis Včelí vosk vločky 400 g

Ecodis Včelí vosk vločky 400 g

Včelí vosk La droguerie écologique pro domácí výrobu leštících a pečujících přípravků na dřevěný nábytek a podlahy, krémů na boty, svíček či kosmetických krémů.

Skladem

279 Kč 231 Kč bez DPH
ks

Značka: Ecodis
Katalogové číslo: DROGECO17
Hmotnost (1 ks): 0,424 kg

Podrobné informace

Včelí vosk je žlutá tvárná hmota, kterou vylučují včely a tvoří z ní plástve. Je to poměrně vzácný produkt, ke vzniku cca 300 g vosku potřebují včely 2 – 7,5 kg medu. Včelí vosk se sbírá na konci sezóny bez použití rozpouštědel. Med je separován odstředěním pomocí vařící vody. Hebký na dotyk a s příjemnou vůní má včelí vosk zvláčňující, zvlhčující, ochranné, antistatické a sanitární schopnosti. Používá se při výrobě mnoha různých produktů, od farmacie a kosmetiky přes výrobu svíček k péči o dřevěné povrchy, v restaurátorství atd.

Včelí vosk odpuzuje vodu, působí antistaticky a ošetřuje povrchy. V domácnosti najde použití při výrobě domácích past pro péči o dřevěný nábytek, či podlahy, při voskování plátna, také při výrobě krému na boty, svíček či jako přísada do kosmetických krémů.  Také lze použít k výrobě povoskovaných ubrousků, které skvěle nahradí potravinářské folie. Smíchaný v poměru 1:1 s medem se používá na ošetření poraněných zvířecích kopyt.

Rozpouští se při 64 °C, rozpustný v olejích.

Bez pesticidů, neškodí člověku ani životnímu prostředí, má velmi nízkou karbonovou stopu.

Vyrobeno a baleno v západní Evropě.

Balení: 400 g

Včelí vosk se používá již od starověku. První písemné zmínky uvádějí, že se používal jako mazací a kosmetické činidlo a také na výrobu svíček. Jako vzácná surovina byl včelí vosk také nalezen v hrobkách několika faraonů a v římských dobách byl používán jako platidlo k úhradě daní. Zmiňuje ho i řecká mytologie. Nejznámější je příběh o Daidalovi, který ho použil při výrobě křídel.

La droguerie écologique® a La droguerie écopratique® jsou značky drogistických výrobků, jejichž motto je „Vyrobte si vlastní čistící prostředky“. Nabízí jednoduché, koncentrované, víceúčelové produkty, které nabízejí vhodnou účinnou a ekonomickou alternativu ke složitým drahým produktům. Základem jsou běžně se vyskytující minerály a rostlinné suroviny z certifikovaného zemědělství a jednoduchý výrobní postup. Vyrábí se ve Francii příp. v západní Evropě s minimální spotřebou energií a surovin a za využití lokálních pracovních sil.

Společnost Ecodis se také účastní programu „Zero CO2“ – pečlivě počítá emise CO2, ke kterým dochází v důsledku veškerých jejích činností, hledá možnosti jejich snížení a zároveň jejich dopad kompenzuje prostřednictvím ekologických aktivit prostřednictvím sponzoringu projektů na zlepšení klimatu GERES.


Specifikace

Složení:
 
včelí vosk

Podobné produkty