Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu

ICEA

Certifikát ICEA uděluje italský Ústav pro etickou a ekologickou certifikaci (Istituto per la Certificazione Etica ed Ambientale / Institute for Ethical and Environmental Certification. Cílem organizace je ochrana životního prostředí a zdraví spotřebitele.

Jednou z hlavních podmínek pro získání tohoto certifikátu je používání výhradně přírodních surovin pocházejících v maximálním možném množství z ekologického zemědělství či kontrolovaného sběru ve volné přírodě.

Velký důraz je kromě složení přírodní kosmetiky kladen také na její obal a výrobní proces. Nutnou podmínkou je také používání recyklovatelných obalů a dostatečný a srozumitelný popis složení na obalu produktu.

Přírodní kosmetika s tímto certifikátem nesmí být testovaná na zvířatech a nesmí obsahovat zdraví škodlivé látky. Byla vytvořena rozsáhlá databáze zahrnující zakázané látky jako jsou PEG deriváty, silikony a silikonové deriváty, hliník atd. Nejsou povoleny ani geneticky modifikované suroviny a suroviny živočišného původu, jejichž získání vyžaduje smrt zvířete.

Certifikát ICEA umožňuje spotřebitelům, aby si mohli vybrat bezpečné produkty, které mají co nejmenší dopad na životní prostředí, a které o sobě uvádí jasné, pravdivé a vyčerpávající informace.

Produkty s tímto certifikátem