Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu

Ecodis Epsomská sůl 1 Kg

Doporučujeme Vegan OK

Epsomská sůl značky Anaé pro blahodárnou koupel celé rodiny, pro léčbu bolavých svalů, suché kůže, udržení normální hladiny hořčíku v těle, nechává pokožku vláčnou a hladkou. V dóze z tvrdého papíru

Zvolte variantu

Skladem

189 Kč 156 Kč bez DPH
ks

Značka: Ecodis
Certifikáty: EcoCert
Katalogové číslo: ANAE01
Hmotnost (1 ks): 1,07 kg

Podrobné informace

Víceúčelový, ekologický a ekonomický výrobek pro rodinnou hygienu.

Svůj název získala tato sůl od města Epsom v hrabství Surrey v Anglii, kde byla poprvé objevena.

Epsomská sůl Anaé pochází z přírodních nalezišť minerálů v severní Evropě, po vytěžení je jednoduše vyčištěna fyzickým (ne chemickým) procesem a rekrystalizována.

Výborný prostředek pro uvolnění svalů i mysli. Kromě základního použití pro relaxační koupel má i spoustu dalšího využití.

Epsomská sůl je přírodním exfoliantem (odstraňuje odumřelé buňky kůže) a antioxidantem. Využívá se pro léčbu bolavých svalů, suché kůže, a dokonce i v boji proti řadě vnitřních onemocnění.

Na rozdíl od běžných solí obsahuje hořčík a síru, které jsou zde uchovány ve formě síranu hořečnatého. Je tvořena malými, bezbarvými krystaly, které jsou podobné běžné kuchyňské soli. Při vnějším použití na rozdíl od jiných solí nedochází k vysušení pokožky. Ve skutečnosti nechává pokožku vláčnější a hladší.

Koupelí s Epsomskou solí můžeme zvýšit hladinu hořčíku v krvi bez užívání doplňků stravy obsahujících tuto minerální látku. Hořčík reguluje přes 300 enzymů v těle a hraje důležitou roli v řadě tělesných funkcí včetně činnosti svalů, tvorby energie a odstraňováni škodlivých toxinů. Nedostatek hořčíku přispívá k zvýšenému výskytu srdečních onemocnění, mrtvice, artritidy, osteoporózy, syndromu chronické únavy, trávicích obtíží a také duševních onemocnění.

Síra tvořící složku Epsomské soli je klíčová v řadě biologických procesů. Je nezbytná pro správnou detoxikační činnost jater, pomáhá při tvorbě bílkovin v kloubech a mozkové tkáni. Síra obsažená v Epsomské soli také napomáhá tělu zbavit se toxinů a těžkých kovů z buněk, čímž snižuje vnitřní akumulaci škodlivých látek.

Teplá koupel obsahující Epsomskou sůl ulevuje od bolesti a zmírňuje zánět v začátcích mnoha chorob. Nízká hladina hořčíku v krvi je spojená s vyšší hladinou C reaktivního proteinu (CRP), což je ukazatel zánětu. Pomáhá léčit průduškové astma, přetížené svaly a bolesti hlavy včetně migrény. Také je přínosná při léčbě drobných poranění a snižuje otok u podvrtnutí a pohmoždění. Optimální hladina hořčíku v krvi je spjatá s nižším rizikem rozvoje diabetu II. typu u žen i u mužů. Nejen hořčík, ale i síra obsažená v Epsomské soli zlepšují schopnost těla produkovat a využívat inzulin. I její transdermální (přes kůži) příjem reguluje krevní cukr a zlepšuje denní energetickou bilanci. 

Použití:

Pro koupel celého těla přidejte 3 až 4 hrsti soli do vany. Po koupeli se osprchujte čistou vodou.

Pro relaxační koupel nohou přidejte 2 hrsti soli do lavoru s vlažnou vodou. Nechte chodidla máčet 10 minut a poté opláchněte.

Přidání Epsomské soli do vlasových produktů pomáhá snížit přebytečný maz, kvůli kterému vypadají vlasy přilehle a mdle. Je skvělým pomocníkem v boji s mastnými vlasy bez objemu.

Epsomská sůl je skvělým pomocníkem při úklidu domácnosti. Používá se k čištění dlaždic a spár, kde se špína snadno drží. Smícháním stejného množství tekutého mycího prostředku na nádobí s Epsomskou solí dostanete velmi účinný čistící prostředek, který si se špínou a mastnotou snadno poradí.

Dalším využitím v domácnosti je příprava vlastní aviváže, který nejenže skvěle voní, ale i čistí pračku od nánosů pracího prášku. Stačí smíchat 4 šálky Epsomské soli s 20 kapkami esenciálního oleje.

Tradičně se Epsomská sůl využívá i v zahrádkářství. Je hnojivem pro pokojové rostliny a trávník, který je díky ní zelenější. Pro odpuzení hmyzích škůdců smíchejte Epsomskou sůl a vodu v poměru 1:8 a rozprašte na rostliny.

Balení: 1 kg


Specifikace

Složení:
 
magnesium sulfát (síran hořečnatý)

Podobné produkty