Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu

Ecodis Epsomská sůl 2,5 kg

Vegan OK

Epsomská sůl značky Anaé pro blahodárnou koupel celé rodiny, pro léčbu bolavých svalů, suché kůže, udržení normální hladiny hořčíku v těle, nechává pokožku vláčnou a hladkou. V praktickém větším balení

Zvolte variantu

Skladem

429 Kč 355 Kč bez DPH
ks

Značka: Ecodis
Certifikáty: EcoCert
Katalogové číslo: ANAE02
Hmotnost (1 ks): 2,53 kg

Podrobné informace

Víceúčelový, ekologický a ekonomický výrobek pro rodinnou hygienu.

Svůj název získala tato sůl od města Epsom v hrabství Surrey v Anglii, kde byla poprvé objevena.

Epsomská sůl Anaé pochází z přírodních nalezišť minerálů v severní Evropě, po vytěžení je jednoduše vyčištěna fyzickým (ne chemickým) procesem a rekrystalizována.

Výborný prostředek pro uvolnění svalů i mysli. Kromě základního použití pro relaxační koupel má i spoustu dalšího využití.

Epsomská sůl je přírodním exfoliantem (odstraňuje odumřelé buňky kůže) a antioxidantem. Využívá se pro léčbu bolavých svalů, suché kůže, a dokonce i v boji proti řadě vnitřních onemocnění.

Na rozdíl od běžných solí obsahuje hořčík a síru, které jsou zde uchovány ve formě síranu hořečnatého. Je tvořena malými, bezbarvými krystaly, které jsou podobné běžné kuchyňské soli. Při vnějším použití na rozdíl od jiných solí nedochází k vysušení pokožky. Ve skutečnosti nechává pokožku vláčnější a hladší.

Koupelí s Epsomskou solí můžeme zvýšit hladinu hořčíku v krvi bez užívání doplňků stravy obsahujících tuto minerální látku. Hořčík reguluje přes 300 enzymů v těle a hraje důležitou roli v řadě tělesných funkcí včetně činnosti svalů, tvorby energie a odstraňováni škodlivých toxinů. Nedostatek hořčíku přispívá k zvýšenému výskytu srdečních onemocnění, mrtvice, artritidy, osteoporózy, syndromu chronické únavy, trávicích obtíží a také duševních onemocnění.

Síra tvořící složku Epsomské soli je klíčová v řadě biologických procesů. Je nezbytná pro správnou detoxikační činnost jater, pomáhá při tvorbě bílkovin v kloubech a mozkové tkáni. Síra obsažená v Epsomské soli také napomáhá tělu zbavit se toxinů a těžkých kovů z buněk, čímž snižuje vnitřní akumulaci škodlivých látek.

Teplá koupel obsahující Epsomskou sůl ulevuje od bolesti a zmírňuje zánět v začátcích mnoha chorob. Nízká hladina hořčíku v krvi je spojená s vyšší hladinou C reaktivního proteinu (CRP), což je ukazatel zánětu. Pomáhá léčit průduškové astma, přetížené svaly a bolesti hlavy včetně migrény. Také je přínosná při léčbě drobných poranění a snižuje otok u podvrtnutí a pohmoždění. Optimální hladina hořčíku v krvi je spjatá s nižším rizikem rozvoje diabetu II. typu u žen i u mužů. Nejen hořčík, ale i síra obsažená v Epsomské soli zlepšují schopnost těla produkovat a využívat inzulin. I její transdermální (přes kůži) příjem reguluje krevní cukr a zlepšuje denní energetickou bilanci. 

Použití:

Pro koupel celého těla přidejte 3 až 4 hrsti soli do vany. Po koupeli se osprchujte čistou vodou.

Pro relaxační koupel nohou přidejte 2 hrsti soli do lavoru s vlažnou vodou. Nechte chodidla máčet 10 minut a poté opláchněte.

Přidání Epsomské soli do vlasových produktů pomáhá snížit přebytečný maz, kvůli kterému vypadají vlasy přilehle a mdle. Je skvělým pomocníkem v boji s mastnými vlasy bez objemu.

Epsomská sůl je skvělým pomocníkem při úklidu domácnosti. Používá se k čištění dlaždic a spár, kde se špína snadno drží. Smícháním stejného množství tekutého mycího prostředku na nádobí s Epsomskou solí dostanete velmi účinný čistící prostředek, který si se špínou a mastnotou snadno poradí.

Dalším využitím v domácnosti je příprava vlastní aviváže, který nejenže skvěle voní, ale i čistí pračku od nánosů pracího prášku. Stačí smíchat 4 šálky Epsomské soli s 20 kapkami esenciálního oleje.

Tradičně se Epsomská sůl využívá i v zahrádkářství. Je hnojivem pro pokojové rostliny a trávník, který je díky ní zelenější. Pro odpuzení hmyzích škůdců smíchejte Epsomskou sůl a vodu v poměru 1:8 a rozprašte na rostliny.

Balení: 2,5 kg


Specifikace

Složení:
 
magnesium sulfát (síran hořečnatý)

Podobné produkty