Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu

Ecodis Vápenná voda 500 ml

Vápenná voda La droguerie écopratique svým zásaditým pH pomáhá neutralizovat kyselé prostředí, používá se k výrobě domácích mastí a také hojně v akvaristice k obnově korálů, má široké použití v mnoha dalšíchoblastech

Skladem

125 Kč 103 Kč bez DPH
ks

Značka: Ecodis
Katalogové číslo: DROGECO22
Hmotnost (1 ks): 0,551 kg

Podrobné informace

Vápenná voda je nasycený roztok hydroxidu vápenatého, která se vyrábí smícháním hydratovaného vápence s vodou. Hydratovaný vápenec se ve vodě rozpustí (ne úplně) a získaný filtrát se nazývá vápenná voda.

Vápenná voda má silně zásadité pH, a tak pomáhá neutralizovat kyselé prostředí. Je silně baktericidní.

Ve Francii se tradičně používá k domácí výrobě mastí pro osobní použití. Smícháním 1:1 s rostlinným olejem (např. olivovým) vznikne emulze, která se nanáší vatovým tampónkem na ošetřované místo. Vápenná voda pomáhá udržet přirozené pH pokožky, olej pokožku vyživuje, zvláčňuje a umožňuje dokonalé čištění. Emulze vytváří ochrannou vrstvu na pokožce, předchází opruzeninám a přináší zklidnění pokožky.

Přidává se do akvárií pro doplnění vápníku korálům, používá se jako vločkovač, k ošetření kyselých půd, jako součást malty a omítkových směsí, při vydělávání kůží. V laboratořích se používá k důkazu přítomnosti CO2.

Balení: 500 ml

La droguerie écologique® a La droguerie écopratique® jsou značky drogistických výrobků, jejichž motto je „Vyrobte si vlastní čistící prostředky“. Nabízí jednoduché, koncentrované, víceúčelové produkty, které nabízejí vhodnou účinnou a ekonomickou alternativu ke složitým drahým produktům. Základem jsou běžně se vyskytující minerály a rostlinné suroviny z certifikovaného zemědělství a jednoduchý výrobní postup. Vyrábí se ve Francii příp. v západní Evropě s minimální spotřebou energií a surovin a za využití lokálních pracovních sil.

Společnost Ecodis se také účastní programu „Zero CO2“ – pečlivě počítá emise CO2, ke kterým dochází v důsledku veškerých jejích činností, hledá možnosti jejich snížení a zároveň jejich dopad kompenzuje prostřednictvím ekologických aktivit prostřednictvím sponzoringu projektů na zlepšení klimatu GERES.


Specifikace

Složení:
 
> 30 % voda, < 1 % hydroxid vápenatý
 

Podobné produkty