Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu

Co platí na mastnou pleť?

Co platí na mastnou pleť
Boj s mastnou pokožkou může občas připomínat boj s větrnými mlýny. My vám dnes poradíme jak a čím se o mastnou pokožku starat.

Ačkoliv hlavním důvodem mastící se pleti je genetika, ovlivňuje ji i mnoho dalších faktorů. Jedním z nich je například stres nebo hormonální změny. Nešťastníky s mastnou pletí nejvíce trápí zanešené póry, které způsobují řadu dalších problémů. Tvoří se černé tečky, akné nebo dokonce mikro cysty.

Nejdůležitější v boji s mastnou pletí je denní čištění, ráno a večer, které odstraní všechny nečistoty a pleti. Zbytky make-upu, pot, a hlavně přemíru kožního mazu. K čištění používejte tonizující přípravky určené pro mastnou pleť. K odlíčení použijte odličovač na oči, tím vyčistěte oční okolí a na zbytek pleti použijte například čistící pěnovou vodu s výtažkem z heřmánku, který má přírodní čistící účinky. Pro mastnou pleť je také ideální peeling, používejte jej ale maximálně dvakrát týdně. Příliš hrubé peelingy by vaši pokožku mohly poškodit.

Jen proto, že vás trápí mastná pleť, nesmíte zapomínat na hydrataci. Používejte ale produkty bez olejů, ty by mohly pokožku ještě více zmastit. Ideální jsou krémy obsahující složky, které zpomalují tvorbu mazu, například p-Refinyl. Pro maximální účinnosti používejte noční i denní krém. Noční krém ale nanášejte opravdu až na noc, to pleť nejvíce odpočívá. Přímo po čistění použijte raději sérum, stačí ho málo a do pleti se rychle vsákne.

Naše pleť je samozřejmě odrazem toho, co se nám odehrává v těle a občas nezbývá nic jiného než změnit životní styl. Mastnou pleť může způsobovat nedostatek vitamínu B. Doplňte ho tedy buď potravinovými doplňky nebo do svého jídelníčku zařaďte více luštěnin, zeleniny a ovoce, po případně mléčných výrobků a vajec.