Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu

Co platí na začervenání pleti?

Co platí na začervenání pleti?
Že stres má na pleť negativní účinek již víme. Co ale dělat, když vaše pleť stresem rudne?

Sjednocená pleť je pro většinu žen nedosažitelná meta. Ať už jde o pupínky, suchá místa, ucpané póry nebo zarudnutí. A proč pleť červená? Faktory, které mají vliv na zarudnutí pleti dělíme na vnitřní a vnější. Mezi ty vnitřní patří emoce, stres nebo třeba anomálie vaskulárního a nervového systému. Mezi ty vnější patří například používání nevhodné kosmetiky s obsahem agresivních látek, sluneční záření, chlad a prudké změny teplot, dále ostrá jídla či alkohol. Všechny tyto vlivy rozšiřují cévky v pleti, především v tvářích. Pokožka může být lehce oteklá, napnutá, může pálit či brnět.

Pokud tyto příznaky dlouhodobě ignoruje, může se stát, že pleť budete mít zarudlou trvale. Důležité je pleť nedráždit a proto je důležité pleť pečovat správnými produkty.

Liliová řada od značky Coslys pleť zjemňuje a hydratuje a je k pleti extra šetrná. Pleť šetrně čistěte odličovácím mlékem, a pleť dočistěte tonizujícím mlékem. O hydrataci se postará denní krém, který pleť rozjasní a zjemní. Pokud máte spíše mastnou pleť, doporučujeme vám řadu od Natura Siberica, která pleť šetrně čistí a zbytečně nevysušuje. Čistící pěnová voda je vhodné používat večer, ráno lze pleť dočistit čistící emulzí. Řada obsahuje i denní a noční krém. S maskami, které se na obličeji nechávají působit déle, zacházejte opatrně. Volte velmi jemné krémovité textury, které nejsou příliš chladivé. My jsme si oblíbili aktivní pleťovou masku od Natura Siberica.

Kromě správně zvolených produktů je také důležité je správně aplikovat. Čistící kosmetiku, jako jsou tonika a odličovací mléka aplikujte bavlněnými tamónky. Ty z umělých vláken jsou často velmi drsné a mohou pleť dráždit. Krémy do pleti vklepávejte, zvláště kolem oblasti očí a nebo je roztírejte v jednom směru, nejlépe od středu obličeje směrem dozadu.