Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu

Co si žádá pleť v létě?

Co si žádá pleť v létě?
Sluníčko, horko, klimatizace, chlór, sůl. Tohle všechno dává naší pokožce v létě zabrat.

Stárnutí pleti je z velké části způsobeno slunečním zářením. Slunce je ale zároveň nezbytné ke správnému fungování lidského organismu. Kromě stárnutí pleti a vrásek, totiž mohou vlivem slunce na kůži vznikat i pigmentové skvrny a může vést až k rakovině kůže. Důležité tedy je chránit se při opalování krémem s vysokým ochranným faktorem, ať je to SPF 50 nebo SPF 30. Nezapomínejte však pokožku chránit každý den, i když se neplánujete slunci vystavovat schválně, sluneční paprsky umí být pěkně zrádné.

Po celý rok je důležité zbavovat pleť odumřelých buněk. Pleť potom vypadá rozzářenější a lépe nasává výživu z používané kosmetiky. Peeling byste měly používat zhruba jednou týdně. Záleží však na typu pokožky a drsnosti peelingu. My v létě používáme drsný peeling od Natura Siberica obsahující kaviár a rakytníkový olej. Díky tomu pokožku nevysušuje a dodává jí potřebné živiny. Pokud máte velmi citlivou pokožku, vyzkoušejte jemný tělový peeling od stejné značky.

I když je natírání se krémem v létě častokrát nepříjemné, rozhodně není zbytečné. Když nám zrovna kůži nevysušuje chlad z klimatizace, postará se o práci třeba chlór. Používání hydratačního krému ráno a večer je tedy základ. Svou denní rutinu doporučujeme rozšířit o krém Natura Siberica, taktéž s výtažkem z černého kaviáru. Pokud je vaše pokožka podrážděná z předešlého pobytu na slunci, zvolte antioxidační krém od značky Mádara. Ten díky výtažku z aloe vera pokožku nejen hydratuje ale i zklidňuje a chladí.

Léto, jakožto hlavní turistická sezóna, je ideálním období na koupi cestovní sady. Natura Siberica vyrábí základní cestovní sadu, se kterou se postaráte o vlasy i pokožku. Značka Mádara se naopak zaměřuje na péči o obličejovou pokožku. Jejich sada bsahuje peeling, micelární vodu, hydratační masku a obnovující krém.