Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu

Dejte vráskám sbohem

Dejte vráskám sbohem
Jak bojovat proti vráskám? Nabízíme vám několik způsobů.

Každá naše emoce, ať už mluvíme o vzteku, smutku, radosti, potěšení, znechucení nebo třeba štěstí se na nás podepisuje. A to nejen na naší psýché neboli duši, ale také na našem soma čili těle. Po psychické stránce v nás zanechává vzpomínky, učí nás jak fungovat v podobných situacích v budoucnu a po stránce fyzické se projevují například vráskami.

Vrásky jsou samozřejmá a neoddělitelná součást stárnutí pleti, která se netýká pouze starší generace. Faktem je, že pleť začíná viditelně stárnout a ztrácet svou pružnost již od pětadvacátého roku. Vrásky ženám sluší, vždyť nesou stopy všech radostných i smutných chvil, které si prožila, ale je třeba o pleť pečovat, aby nestárla rychleji, než se žena cítí. Mezi osvědčené postupy, které jsou nutnou součástí péče o vzhled pleti, patří například dodržování pitného režimu či používání opalovacích krémů během letního období. Také posilování mimických svalů jim dodá na pevnosti a pružnosti, což udrží mladistvý vzhled déle.

Posilování mimických svalů je velmi snadné a není k němu potřeba speciálních pomůcek. Prvním doporučovaným cvikem je úsměv – zkuste se usmát a stlačit tváře kolem koutků. Pak vtáhněte rty do úst, chvíli tak setrvejte a otevřete ústa, jak nejvíce zvládnete, a poté zkuste udělat kapříka jako jsme s oblibou dělali jako malí. Tento set několikrát opakujte a vaše pleť bude déle svěží a mladistvá.

Ovšem nejen cvičením a pitným režimem udržíte svou pleť mladistvou, je třeba pleť hydratovat i zvenčí a dodat všechny potřebné vitamíny. Pro tento krok k omlazení pleti sáhněte po našich kvalitních krémech, které jsou speciálně vyvinuty pro každý typ pleti.