Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu

Deodoranty vs. antiperspiranty

Deodoranty vs. antiperspiranty

Vůně je důležitou částí prvního dojmu. Vůně je důležitou částí každého dojmu, silně určuje naše sebevědomí, proto je na ni kladen vysoký důraz. Obzvlášť v horkých letních měsících ale není snadné udržet svůj odér příjemný okolí, proto nastupují na scénu parfémy, deodoranty, antiperspiranty, jejichž spotřeba v letních měsících prudce stoupá. Čím ale platíme za udržení příjemné vůně pro ostatní? Svým vlastním zdravím. Zejména v antiperspirantech se schovává velká řada nebezpečných prvků, které mohou silně ovlivnit naše zdraví.

Antiperspiranty jsou přípravky, které ucpávají póry, čímž tělu zamezují v pocení. Sice silně omezují vznik tělesného pachu, ale zároveň tělu zabraňují zbavovat se škodlivin v potu produkovaných, uvězňují je v těle, a ještě přidávají tělu další škodlivé látky, jako jsou například hliníkové soli, jejichž karcinogenita je stále předmětem debat a vědci se ještě neshodli na jednotném stanovisku. Stejně je tomu u parabenů, které se používají jako konzervační látky. Některé syntetické parfémy mohou způsobovat alergie či podráždění kůže. Obvyklé přípravky také obsahují triclosan, který má pravděpodobně vliv na hormonovou stabilitu našeho těla. V některých kosmetických přípravcích bylo jeho používání zakázáno, toto nařízení ale má určité výjimky, mezi nimi právě antiperspiranty a deodoranty.

Deodoranty jsou proti tomu přípravky, které vzniku potu nezabraňují, póry jimi nejsou zanášeny, ale účinně brání vzniku tělesného pachu. Znamená to tedy, že toxiny produkované v této oblasti těla jsou bez zábran odplavovány a deodorant pouze zabíjí bakterie žijící v podpaží podílející se na zápachu tím, že pot rozkládají na další sloučeniny. Vyberte si z naší nabídky vůni, která se hodí právě k Vám, máme květinové, ovocné i svěží aloe vera. U některých našich deodorantů také můžete zakoupit náhradní náplň.

Zdroj: www.time.com