Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu

Forest Stewardship Council

Forest Stewardship Council
Dřevo patří mezi obnovitelné zdroje energie. To znamená, že zatím nehrozí vyčerpání všeho dřeva na planetě, neboť neustále můžeme vysazovat na vykácená místa nové lesy, a tak udržovat dostatečný přísun tohoto zdroje. Zní to sice bezproblémově, ale opět není nic tak černobílé, jak se zdá.

Z důvodu neopatrné či nelegální těžby dřeva dochází k odlesňování rozlehlých ploch, které má veliký dopad na životní prostředí, na kvalitu ovzduší i na kvalitu života lidí i živočichů v těchto oblastech žijících. Vědci odhadují, že během jednoho roku na světě zmizí zalesněná plocha o rozměru dvou Českých republik.

Avšak existuje řada organizací a spolků, které se o šetrnou těžbu aktivně zajímají. Jedním z nich je i nadnárodní nezisková organizace Forest Stewardship Council (FSC), která se zasazuje o šetrné kácení stromů ve světě. Produkty, které se pyšní logem této organizace, pocházejí z lesa, který byl kontrolován podle náročných směrnic a jeho obhospodařování bylo shledáno v souladu se sociálními, ekologickými a ekonomickými kritérii. Organizace FSC vznikla v roce 1993 a v České republice byly vytvořeny standardy v roce 2006 a k roku 2016 bylo v České republice vydáno 182 certifikátů.

Většina produktů, které vznikly ze dřeva, tedy převážně pleny pro děti, jsou v našem e-shopu označeny právě tímto logem, zaručujeme se vám tedy, že tyto výrobky prošly náročnými standardy FSC a jejich označení znamená, že jsou vyráběny šetrně k životnímu prostředí.