Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu

Husté vlasy jako symbol krásy a nejen to

Husté vlasy jako symbol krásy a nejen to
Není nad krásné a bohaté vlasy. Jenže ne každému bylo naděleno stejně. A co teprve, když vám zničehonic začnou vlasy padat víc než obvykle.

Vypadávání vlasů je nezbytný proces a denně jich může vypadnout něco mezi 50–100. Na hlavě máte jeden vlas od dvou do šesti let. Zajímavé také je, že vlasy jsou z 90 % množství v růstové fázi, zbytek je ve fázi klidové, která trvá dva až šest týdnů. Poté vlas vypadává. Podobně jako zvířata i lidé trpí takzvaným sezonním vypadáváním vlasů, nejčastěji se tak děje na podzim, protože se jich nejvíce nachází v klidové fázi v létě, je to tedy přirozený jev.

Pokud pozorujete změnu ve vypadávání vlasů, nejdůležitější je najít příčinu. Vlasy padají více i v období hormonálních změn, jako je například těhotenství nebo menopauza. Dále mohou vlasy vypadávat i důsledkem stresu nebo příliš častým tepelným upravováním a stylingem.

I s vlasy samozřejmě platí, že náš zevnějšek je hlavně odrazem našeho životního stylu, to ale neznamená že jim nemůžete dodávat živiny i přímo. K bohatším a krásnějším vlasům vám může pomoci zvýšení příjmu vitaminu C, ten se hojně vyskytuje ve vitaminovém šamponu a kondicionéru od Natura Siberica. Vitamin C a A obsahuje i maska se sibiřským ženšenem od stejné značky. Pro extra péči zařaďte do mycí rutiny arganový olej, který obsahuje mimo jiné i vitamín E. Ten dokáže díky svým protizánětlivým účinkům zpomalit stárnutí, a to jak pleti, tak i vlasů.

Blahodárné účinky na vlasy má také panthenol a jojobový olej. Značka Faith in Nature nabízí šampon a kondicionér, obsahující z 99 % složky přírodního původu, včetně jojobového oleje.

Pokud je pro vás styling vlasů denní chléb, ujistěte se, že výrobky, které používáte obsahují keratin. Ten je základní složkou lidského vlasu, skvěle regeneruje a chrání před teplem a jinými škodlivými vlivy. Značka Hairwonder má v nabídce lak na vlasy, tužidlo ale i stylingový gel nebo uhlazující emulze.

Vlasům většinou trvá minimálně tři měsíce, než se projeví zlepšení. Padání vlasů může být zapříčiněno i závažnějšími problémy, pokud se tedy žádné vaše „domácí“ snažení nevyplácí, zvažte návštěvu odborníka – dermatologa.