Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu

Jak na správný styling vlasů

Jak na správný styling vlasů

V obchodech na nás ze všech stran útočí desítky a stovky produktů určených k úpravě vlasů, k úpravě účesu. Všechny vypadají, že se bez nich nemůžeme obejít, ale zároveň ne vždy jsme si jisté, k čemu který přípravek slouží a jak ho správně používat. Pojďme tedy společně zjistit, k čemu slouží ty nejzákladnější z nich.

Prvním bodem je samozřejmě stylingový sprej na vlasy, který je nezbytným pomocníkem na společenských událostech i ve chvílích, kdy si prostě chceme udržet svůj krásný účes co nejdéle. Stylingový sprej fixuje účes, pomáhá mu udržet tvar. Používá se pro finální fixaci účesu, napomáhá vlasům odolávat vlhkosti a statické elektřině. Nanáší se v malém množství ze vzdálenosti asi 20 centimetrů, což zamezí vytvoření slepených pramenů. Kvalitní spreje navíc Vašim vlasům poskytnou ochranu při tepelné úpravě a vyživují vlasová vlákna.

Dalším vlasovým přípravkem, který má snad každá z nás na poličce v koupelně, je tužidlo či pěna. Tento pěnový pomocník je nestárnoucí klasika každé domácnosti. Toto místo zaujímá plným právem, v případě, že se jedná o kvalitní produkt správně vybraný speciálně pro naše vlasy. Pěna urychluje vysoušení vlasů, dodává jim objem, lesk a připravuje naši hřívu na další úpravy. Velikou výhodou je také její snadná aplikace – stačí ji pouze vetřít do ručníkem vysušených vlasů a poté vlasy dosušit fénem. K aplikaci je vhodné používat hřeben, ten totiž pěnu rozetře pravidelně po vlasových vláknech tak, jak se nám pouze rukou nikdy zcela nepodaří. U pěnového tužidla je velmi důležité sáhnout po kvalitě, neboť ve vlasech zůstává dlouho, může jim tedy přinést dávku zdraví nebo jim naopak uškodit.

Gely na vlasy se pak značně liší svou specializací pro konkrétní typ vlasů a pro konkrétní účel. Některé jsou určeny pro vlasy rovné, jiné pro kudrnaté či vlnité. Pomáhají vytvořit požadovaný účes a vzhled vlasů, dodávají jim lesk a objem.

U všech stylingových pomocníků je velice důležité dát si práci s výběrem kvalitního produktu, který vlasy nezatíží, ale naopak jim dodá živiny a k tomu perfektně splní naše očekávání. Sáhněte tedy po luxusu, který je vidět. Sáhněte po výrobcích z našeho obchodu a uvidíte, že Vaše vlasy budou Vaší chloubou v jakémkoli účesu.