Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu

Jak pečovat o suché vlasy

Jak pečovat o suché vlasy

Suché, unavené vlasy bez lesku a konečky, které se začínají třepit? Právě to je jeden z nejčastějších důvodů, který nás dožene do kadeřnického křesla a donutí rozloučit se svou hřívou. Ne vždy je ale nutné sáhnout k tak radikálnímu řešení, i když zejména v létě jsou vlasy tolik namáhané sluníčkem, vodou z bazénů a přírodních koupališť či neustálými culíky a drdoly, což se na jejich vzhledu samozřejmě podepíše. Pro péči o suché vlasy a pro předcházení jejich vysoušení pro vás máme několik rad, které pomohou udržet vaše vlasy krásné, zdravé a plné života i v horkých letních dnech.

Keratin, hlavní stavební složka vlasu, je ničena horkem, sluneční záření oslabuje kořínky, což vede k častějšímu vypadávání vlasů, k jejich křehkosti a nezdravému vzhledu. Voda, chlor a sůl vlasy také vysušují a smývají z nich ochranný filtr, který je právě za zdravý lesk zodpovědný. Proto je nutné vlasům dopřát kvalitní péči a výživu. Jednou ze základních nutností je „oprava vlasu“ nepřímo, zevnitř, tedy stravou, která by měla být bohatá na vitamíny B a C, zinek a železo. Tyto prvky jsou obsaženy například v mořských plodech, rybách, citrusech a bramborách. Naopak i vlasům škodí alkohol, káva.

Samozřejmě je nutné vlasy vyživovat i přímou péčí a starat se o jejich zdraví. Důležité je nevysoušet je žehličkou, fénem, nemýt je příliš často. Nutné je také volit správnou a kvalitní kosmetickou péči, která v kombinaci s vhodnou stravou a ochranou vlasů zaručeně přinese plody v podobně krásné hřívy a zaslouženého sebevědomí. Vyberte si z našich kvalitních přírodních produktů a užívejte si své lesklé a zdravé vlasy po celý rok.