Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu

Jak správně vybrat odstín rtěnky?

Jak správně vybrat odstín rtěnky?
Rtěnka by neměla chybět v kosmetické sbírce žádné ženy. Nalíčit si rty je ten nejrychlejší způsob, jak získat ztracené sebevědomí a připadat si krásná.

Jak je známo, s narůstajícím znečištěním našeho okolí a životního prostředí rostou i naše nároky na složení nejen kosmetických výrobků.

V dnešním článku bude tedy řeč o rtěnkách značky Benecos, jejichž přírodní kosmetika musí splňovat požadavky na kvalitní kosmetiku, držet krok s dobou a musí být dostupná všem. Pokud si nevíte rady s výběrem správné rtěnky, zkuste se řídit několika jednoduchými radami.

U tmavší, opálené pleti je důležité, aby rtěnka nebyla světlejší než pokožka nebo aby s pokožkou nesplývala. Důležité je také zjistit podtón pleti, pokud je vaše pokožka spíše do oranžova, sáhněte například po broskvové, která s ní bude skvěle ladit. Pokud jste spíše studenější typ, sáhněte po studené růžové. Chybu rozhodně neuděláte s červenou rtěnkou, ta sluší jak teplejší, tak studenější pleti. A pokud se přece jen obáváte, že červená není pro vás, zvolte ji se správným podtónem. Buďto studenější, téměř ostružinovou, nebo teplejší se zlatým odleskem.

Pokud je vaše pleť spíše světlejší, máme pro vás dobrou zprávu. Bude vám slušet téměř cokoliv. Zvolte tmavě červenou na večer a přes den se buď odvažte se sytě růžovou nebo naneste decentní světlou růžovou či teplejší medovou. Pokud je vaše pleť více do růžová, budou vám slušet spíše rtěnky studenější, které s odstínem pleti nebudou bít. Naopak žlutějším, oranžovějším typům pleti sluší více zemité odstíny. Nezapomeňte na nahé tóny, ty se dají sehnat v mnoha odstínech, buď více do hnědá nebo naopak do růžova, tedy do studena.

Jestli si ale nejste podtónem jistá, sáhněte po korálové. Korálová mimo to, že sluší každému tónu pleti, je i trendy barvou příštího roku.