Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu

Jak zajišťujeme vlastnímu tělu trvalý přísun škodlivých látek

Jak zajišťujeme vlastnímu tělu trvalý přísun škodlivých látek.

Svědivá kůže, pupínky, flíčky, to vše mohou být projevy alergie na prací prostředky. Nelze se divit, že se naše tělo brání složkám obsažených v nich. Většina pracích prostředků obsahuje ropné deriváty, parabeny, syntetické vůně a oleje dráždicí naši pokožku, která s nimi přichází neustále do styku. Tyto prvky v tkanině zůstávají i po vyprání, díky čemuž má naše tělo neustálý přísun škodlivých látek – ať už je vdechujeme nebo absorbujeme kůží. To, že se škodlivé prvky z pracích prostředků dostávají zpět do vody, kterou poté pijeme či jí zaléváme zeleninu, kterou konzumujeme, jen uzavírá kruh koloběhu.

Naštěstí ale máme možnost využívat prací prostředky, které jsou šetrné jak k našemu tělu, tak k životnímu prostředí. Jedná se o ekologické produkty, které využívají výhod darů přírody, která nabízí neuvěřitelné možnosti využití, na něž jsme ale časem zapomněli a nahradili je nedokonalými až škodlivými syntetickými náhražkami. Tyto produkty jsou vegan, nebyly testovány na zvířatech a neobsahují ropné deriváty ani parabeny a mohou se chlubit řadou certifikátů zaručujících jejich šetrnost a původ obsažených složek. Nezávislé testy běžných a ekologických pracích prostředků dokazují jejich srovnatelnou účinnost, prostředky tedy neztrácejí na kvalitách účinku, které při praní prádla vyžadujeme.

Součástí pracích prášků jsou tenzidy, prvky, jejichž úkolem je převádět špínu z prádla do roztoku. Tenzidy jsou různé chemické sloučeniny, které mají různou úroveň biologické rozložitelnosti (biodegradability), v ideálním případě rozkládající se na vodu a oxid uhličitý. Pokud nedochází k dokonalému rozkladu a dostanou se do přírodních vod, tvoří nevábnou pěnu. Ekologické prací prostředky si zakládají právě na vysoké biodegrabilitě.