Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu

Krásné nehty = zdravé nehty?

Krásné nehty = zdravé nehty?

Že jsou laky na nehty nezdravé a plné škodlivých látek, nám říkaly snad všechny maminky od doby, kdy jsme si přinesly domů první červený lak. Něco pravdy na tom určitě je, ale ne všechny laky jsou tolik nešetrné. Na trhu se pomalu objevují přípravky s označením x-free (3-10), podle toho, kolik škodlivých látek je v laku eliminováno. V našem obchodě nabízíme laky s označením 8-free, což znamená, že neobsahují formaldehyd, toluen, kalafunu, kafr, ftaláty, parabeny, silikony a organohalogenové sloučeniny. 8-free laky dobře schnou, snadno se nanáší, krásně vypadají a dlouho vydrží (na rozdíl od 10-free, které tyto své vlastnosti ztrácejí a po prvním mytí nádobí můžeme jít lakovat znovu).

 

Látky, které obsahují běžné laky, se dostávají do těla přímo skrze nehet, mohou způsobovat a způsobují alergické reakce, astma a jiné dýchací obtíže, což má na svědomí formaldehyd. O této látce je také známo, že zpomaluje vývoj dětí, je karcinogenní a může být jednou z příčin degenerativních onemocnění. Obsažené látky mají vliv také na endokrinní systém, ovlivňují tedy hormonální rovnováhu našeho těla.

Ať je lak sebekrásnější a odolnější, odlakovači se nevyhneme. Většina běžně dostupných obsahuje aceton, což je silné rozpouštědlo, které Vaše nehty silně vysušuje. Aceton také dráždí sliznici dýchacích cest a může způsobovat pálení a záněty. Nás odlakovač na nehty obsahuje pouze rostlinné složky, které navíc nehty i vyživují.

Naše laky i odlakovač jsou navíc 100% vegan, neobsahují tedy žádnou živočišnou složku a nebyly testovány na zvířatech. Vyberte si z naší nabídky krásných 8-free laků barvu, která sedne právě Vám.