Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu

Mytí rukou není radno podceňovat

Mytí rukou není radno podceňovat
Pamatujete si nejčastější rodičovskou otázku vašeho dětství? „Umyl/a jsi si ruce?“ Ale proč je vlastně mytí rukou tak důležité, a jak a čím si mýt ruce správně?

Je známo, že žijeme ve světě plném bakterií. Ty se vyskytují na každém povrchu ale i ve vzduchu, v půdě a také v nás samotných. Vraťte se však zpět do školní lavice na hodinu biologie a vzpomeňte si, že ne všechny bakterie jsou škodlivé. Většina z nich je dokonce tělu prospěšná.

Že je potřeba si ruce mýt po návštěvě toalety ví asi každý, stejně jako si většina z nás vždy myje ruce před jídlem a po příchodu domů. Ruce bychom si ale měli mýt i před a po manipulaci s jakýmikoliv potravinami, hlavně se syrovým masem nebo vejci. K umyvadlu je potřeba zamířit i po smrkání nebo třeba kýchání. Zvýšenou pozornost byste měli mytí rukou věnovat, pokud máte doma batole nebo domácího mazlíčka.

Pouhé oplachování vodou však mnoho bakterií neodstraní. Důležité je při mytí rukou použít mýdlo. Některá mýdla mohou ruce ve snaze je opravdu vyčistit vysušovat. Používejte tedy například mýdlo s výtažkem z měsíčku, které pokožku vyčistí i vyživí. Pokud si ruce myjete často, vaše kůže to nemusí snášet příliš dobře. Zkuste proto používat mýdlo pro citlivou pokožku nebo mýdlo hypoalergenní.

Důležité je také nezapomínat, že je rozdíl mezi mýdly na tělo a na ruce. To, co zvládnou vaše ruce, nemusí být vhodné pro citlivější pokožku na jiných částech těla. Pokud tedy chcete používat na celé tělo včetně rukou jen jeden produkt, pořiďte si univerzální mýdlo.

Zatím byla řeč jen o tekutých mýdlech, ale pokud dáváte přednost tuhému mýdlu, máme pro vás dobrou zprávu. K dostání jsou totiž také tuhá mýdla s levandulí nebo s vůní růže. Nejmenším pak můžete pořídit mýdlo bez parfemace, které je k pokožce nejšetrnější. Tato mýdla se dokonce hodí na mytí celého těla.

Související produkty