Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu

Nepodceňujete odličování?

Jak se správně odlíčit
Líčení je pro mnoho žen důležitou součástí jejich života. Díky líčení se cítíme krásnější a přitažlivější. Jenže nanesení make-upu je jen začátek. Důležité je také vědět, jak pleť správně odlíčit.

Žijeme ve znečištěném prostředí a přes den se nám na pleti usazuje spousta prachu a nečistot. Navíc pokožka sama vylučuje látky ve formě mazu jejichž složení jde ruku v ruce s našimi stravovacími návyky. Všechny tyto nečistoty je potřeba odstranit, nejlépe i ráno před nanesením make-upu, ale především večer před spaním, protože právě v noci pokožka nejvíce odpočívá.

Krok 1: Oči

Pokud jste jedna z těch žen, která bez řasenky nevyjde z domu, měla byste očním partiím věnovat speciální péči. Nejen, že se vám přes noc mohou nalíčené řasy zlámat, ale zbytky odrolené řasenky vám mohou napadat do očí a napáchat pěknou neplechu, která se neobejde bez návštěvy lékaře.

Krok 2: Zbavte se make-upu

U odličování make-upu jako takového záleží na tom, jaký odličovač používáte a jaký typ pokožky máte.

Pokud máte suchou pleť, doporučujeme použít odličovací mléko. Mléko vmasírujte do pleti a poté opláchněte nebo setřete mokrým ručníkem. Odličovací mléko má tu výhodu, že pleť zbytečně nevysušuje a zanechává ji hebkou.

Jestli ráda nosíte velmi krycí make-up, který dává přes den pleti zabrat, mohl by pro vás být ideální odličovací olej, který make-up doslova rozpouští. Oleje však nemusí být ideální pro už mastnou pleť, té nejvíc vyhovují čistící gely a pěny.

Oblíbené jsou také odličovací ubrousky nebo předem napuštěné odličovací tampónky. Oceníte je hlavně během náročného týdne nebo na cestách.

Krok 3: Dočištění a hydratace

Pokud chcete pleti dát maximální péči, použijte po klasickém čistění ještě tonikum. To má za úkol kůži odmastit. Pokud máte spíše suchou pleť, toniku se raději vyhněte. Rutinu nezapomeňte zakončit hydratačním krémem.