Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu

Nigari - přírodní zdroj hořčíku

Nigari - přírodní zdroj hořčíku

Pomůže při únavě, stresu, infekcích i problémech s akné či nízkém libidu.

Sůl nigari neboli chlorid hořečnatý je přírodní nerafinovaná sůl extrahovaná z mořské vody ve formě vloček a je čistým zdrojem hořčíku. Chybějící hořčík se projevuje únavou, poruchami spánku, křečovými stavy, sníženou imunitou, dlouhodobým napětím, kožními obtížemi atd.

Hořčík lze doplňovat různými způsoby, používá se jako alternativa soli, pro přípravu magnesiové vody (20 g – 2 polévkové lžíce rozpustit v 1 l vody) anebo jako sůl do koupele pro účinné doplnění hořčíku.

Také se používá jako srážedlo při přípravě tofu, dává mu typickou lehounce nahořklou příchuť charakteristickou pro tofu japonského typu.

Minerály obsažené v nigari mají antibakteriální a antiseptické účinky, které pomohou zbavit se také různých problémů pokožky, od akné až po rozšířené póry. Sůl můžete použít na vnitřní kúru nebo ji rozpuštěnou ve vodě můžete aplikovat přímo na postižená místa. Nejlépe ráno a večer pomocí vatové tyčinky, před nanesením krému.

Nigari ve vodě můžete také použít jako čisticí pleťovou vodu. Chlorid hořečnatý při vnitřním i vnějším použití také zlepšuje různé druhy ekzémů. Na postiženou oblast můžete přiložit obklady navlhčené v minerálce nebo sůl přidat do koupele. Takovou lázeň si jednou za týden může dopřát každý, protože má relaxační účinky a pomáhá doplnit minerály, které se dobře vstřebávají kůží (100–200 g na lázeň).