Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu

Péče o suchou pleť

Péče o suchou pleť
Naše pleť dostává zabrat po celý rok, v zimě však musí čelit mnoha vlivům, které ji vysušují. Dnes si povíme, jak a čím pečovat o suchou a dehydratovanou pleť.

Důležité je zmínit, že je rozdíl mezi suchou a dehydratovanou pokožkou. Suchá pokožka souvisí s nedostačeným vytvářením kožního mazu a je tedy většinou vrozená anebo vzniká působením okolích vlivů. Je těžší se jí zbavit pouze kosmetickými prostředky, důležitá je v tomto případě i životospráva a životní styl. Dehydratovaná pokožka se dá zachránit o mnoho jednodušeji. Většinou jí pomohou mastnější, hutnější krémy.

Při péči o suchou pleť je důležité ji příliš nečistit. Většina čističů pleť především vysušuje, proto je ideální jí čistit maximálně dvakrát denně. K čištění je vhodné používat čističe, které neobsahují alkohol. Občas je dobré použít jemný peeling, který vás zbaví odumřelých buněk, ale kůži neporaní.

Součástí večerního čištění pleti je i odličování. Pro suchou pleť je ideální odličovací olej nebo odličovací mléko. Tonikum, které má za úkol pleť dočistit nahraďte pleťovou vodou, která není tak agresivní. K sehnání jsou i pleťové vody určené přímo pro suchou pokožku.

Zvláštní pozornost je nutné věnovat hydrataci jako takové. Nejlepší je používat denní a noční krém určený přímo pro suchou pleť. Tyto krémy již obsahují správnou směs olejů a jiných látek, které umí pracovat s vysušenou pokožkou. Pokud ale trváte na oleji jako takovém, doporučujeme olivový nebo kokosový olej. Takzvané suché oleje totiž naopak můžou pokožku vysušovat.

Mimo klasickou denní péči si občas dopřejte hydratační masku, některé masky jsou dokonce vhodné k použití přes noc a tím pádem dodají vaší pleti extra hydrataci.

Jak jsme již řekli v úvodů, kosmetické výrobky nejsou to jediné, co může zapříčinit nebo zachránit suchou pleť. Člověk, který bojuje se suchou pletí by se měl vyvarovat dlouhému pobytu v klimatizovaných nebo naopak přetopených místnostech. Pro suchou pleť také není vhodné časté sprchování a koupání a je lepší ji omývat vlažnou vodou, místo horké. Zlatým grálem každého, kdo bojuje se suchou pletí, by měl ale stále zůstat pravidelný pitný režim.