Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu

Pohodlí našich nejmenších

Pohodlí našich nejmenších

Protivné miminko, které nechce jíst ani spát, jeho kůže je na určitých místech zarudlá a citlivá? Na vině mohou být opruzeniny, které minou jen malou část dětí, není tedy nutné považovat za mateřské selhání, pokud se u vašeho dítka objeví.

Opruzeniny vznikají velmi často u dětí, převážně u kojenců, v oblasti zadečku, genitálií, třísel. Na jejich vzniku se podílí vlhko, teplo, stolice, moč a samozřejmě i plena, která všechny tyto podílející se faktory pěkně uzavře a přilepí na dětskou pokožku. V případě plen, které oddělují dětskou moč od pokožky jsou velmi často používány chemikálie, které kůži také dráždí. V případě neustupujících opruzenin je tedy nutné zvážit také změnu používaných plenek.

V plenkových oblastech můžeme alespoň částečně jejich vzniku předcházet častým měněním plen a co nejdelším větráním pokožky. Proto, když to bude možné nechávejte miminko bez plenky, ať se kůže na vzduchu vysuší a vyvětrá, a až poté nasaďte novou plenu. Velmi důležité je také dbát na správnou hygienu, genitálie i zadeček vždy pořádně omýt vodou nebo alespoň otřít vlhčenými ubrousky k tomu určenými. Pozor, nepoužívejte jiné než ubrousky určené na dětskou pokožku, mohly by být také zdrojem podráždění.

Opruzeniny jsou zarudlé fleky na kůži, kůže je zde velmi citlivá a bolestivá, mohou se objevit puchýřky a prasklinky. Na tato místa není dobré používat zásyp, jak byly zvyklé naše maminky, může totiž tvořit hrudky, a tím pokožku ještě více dráždit, proto je odborníky doporučováno používat spíše kvalitní masti s hojivými a protizánětlivými účinky. Vyberte si z naší nabídky krém z kvalitních ingrediencí určených pro jemnou dětskou pokožku a dobře padnoucí šetrné pleny, obojí přírodní a bez dráždivých chemikálií. Protože pouze spokojené dítě se může rovnat spokojená maminka.