Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu

Skvrny – nepřítel každé hospodyňky

Skvrny – nepřítel každé hospodyňky

Také máte někdy pocit, že skvrny snad vy nebo vaše děti přitahují? Že domácí mejdan nemůže končit jinak než hledáním způsobů, jak vydrhnout z oblečení stopy večera?

Čím rychleji zahájíte boj se skvrnou, tím pravděpodobnější je úspěch. Důležité je myslet na povrch pod látkou a nezapomenout pod skvrnu vložit nějakou látku, která skvrnu nepropustí na záda košile, na stůl či na jiný povrch, který pod skvrnou leží a tu ještě vystlat savou vrstvou, ať už starou utěrkou nebo kuchyňskými ubrousky. Na některé skvrny stačí samozřejmě jen teplá voda a trochu mýdla, ale všichni známe skvrny, které jen tak nepustí a na boj s nimi potřebujeme silnější pomocníky.

Na kávu platí jemné vetření soli, kterou po chvíli působení opláchneme vodou. Pozor, u kávy se nevyplácí oplachovat horkou vodou, zvolte raději vlažnější. Podobný postup je prověřený v případě červeného vína, sůl můžeme ještě opláchnout minerální vodou, která barvu uvolní z jednotlivých vláken. Pokud nemáte po ruce sůl, ale třeba víno bílé, zkuste skvrnu polít jím, nechte chvíli působit a látku přeperte mýdlem klasickým způsobem. Když ale víno zaschne, sůl už příliš nepomůže, v tomto případě naložte látku do horkého mléka nebo připravte octový roztok (asi 2 lžíce octa do 3 litrů vody), nechte působit a poté vyperte v pračce.

Na mastné fleky zkuste nasypat mouku, která tuk vsákne, pak ji smeťte a zbytek skvrny dočistěte vlažnou vodou s pracím práškem, pro boj se skvrnami od fixu si vezměte k ruce pomocníka z vlasové kosmetiky – lak na vlasy, který na skvrnu nastříkejte a nechte opět vyprat v pračce. A na stopy od krve volte vždy studenou vodu s trochou soli či octa.

Na čerstvou skvrnu od rzi sáhněte po citronové šťávě, kterou po aplikaci zahřejte přes papírový ubrousek žehličkou. Na zaschlé rezavé fleky zvolte wc čistič nebo odstraňovač rzi určený pro mytí kuchyně. V těchto případech ale vždy vyzkoušejte na méně viditelném místě jeho reakci s barvou.

Každý z nás má určitě další tipy na boj se skvrnami, které jsou generacemi prověřené a zaručeně účinné. Nebo si pořiďte ekologického bojovníka z naší nabídky, který vám nekonečné zápolení se skvrnami a fleky usnadní. V naší nabídce naleznete také jemné odstraňovače šetrné k dětské a citlivé pokožce.