Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu

Sůl nad zlato pro pleť neplatí

Sůl nad zlato pro pleť neplatí

Není všechno zlato, co se třpytí, ale také ne každé zlato se třpytí. Řeč je o marockém zlatě neboli arganovém oleji. Arganový olej je získáván z plodů argánie trnité, která roste v oblastech polopouště, ve které díky svému kořenovému systému zabraňuje další dezertifikaci a erozi. Nyní jsou tyto stromy ohrožené a chráněné organizací UNESCO. Jedinou oblastí jejich výskytu je jihozápad Maroka, který je nyní vyhlášen za biosférickou rezervaci, má za cíl udržet přírodní a kulturní rozmanitost Země. Tento olej je jedním z nejvzácnějších a nejcennějších olejů v kosmetickém průmyslu, z tohoto důvodu a kvůli specifické oblasti výskytu je mu velmi často přezdíváno marocké zlato. Postup výroby oleje je velmi náročný, už jen proto, že se stále využívá tradičních postupů. Na jeden litr oleje je potřeba 30 kg plodů argánie a jeho výroba trvá až 20 hodin.

Arganový olej má až neuvěřitelně široké využití. Mezi něj patří samozřejmě jeho role v kuchyni, která je nejvýraznější právě v domácím Maroku, konzumace tohoto oleje má dobrý vliv na hladinu cholesterolu v krvi. Nedocenitelnou roli zastává marocké zlato také v kosmetickém průmyslu, neboť má skvělé vyživující účinky pro pleť, pro vlasy. Jeho anti-aging vlastnosti se zasluhují o zpomalení stárnutí pokožky i vyhlazování vrásek. Takový vliv má i na vlasy, které procesem stárnutí ztrácejí svou kvalitu a zdravý vzhled. Olej plní i roli preventivní, a to předcházení rakoviny kůže, neboť obsahuje skvalen, který chrání pokožku před nepříznivými vlivy okolí. Také se postará o výživu nehtů a jejich lůžka.

Arganový olej je zdrojem mnoha vitamínů, a to vitamínů A, D, E, F, nenasycených mastných kyselin a mnoha tělu prospěšných kyselin. Díky svému složení je tak oblíbeným a účinným spolubojovníkem proti akné, lupénce či striím. Pro své nedocenitelné účinky je přidáván do mnoha kosmetických přípravků určených pro péči o tělo i o vlasy. Vyberte si u nás ten, který bude vyhovovat právě vašim potřebám nebo si do své kosmetické péče pořiďte čisté marocké zlato.