Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu

Udělejte si čas jen pro sebe

Udělejte si čas jen na sebe

V dnešní uspěchané době je čím dál obtížnější najít si chvíli pro sebe, vypnout všechny zdroje rozptýlení a věnovat plnou pozornost sobě a zvýšení svého pohodlí.

Wellbeing je klíčovým pojmem pozitivní psychologie, která, jak už z názvu vyplývá, se zaměřuje na kladné prožívání člověka. Wellbeing je tvořen několika základními aspekty, těmi jsou: smysluplnost konání, kvalitní vztahy, dobré zvládání ekonomické situace, fyzické i psychické zdraví a pocit sounáležitosti se společností. Když se rovnováha těchto částí vychýlí, dojde ke stresu, vyčerpání, špatnému a nezdravému zvládání situace. Takzvaný eustres neboli „dobrý stres“ nás povzbuzuje k vyšším výkonům, dlouhotrvající silný stres se ale nazývá distres neboli „špatný stres“ a může mít silné negativní dopady na naše tělo. Má na svědomí rychlejší stárnutí pleti, časnější šedivění a vypadávání vlasů a dlouhou řadu somatických obtíží.

Proto je nutné snažit se naplňovat všechny zmíněné potřeby dostatečně, protože jejich znovuvyrovnávání je mnohem náročnější. Někdy jsou ale dny tolik uspěchané a náročné, že na některé základní potřeby člověk zapomíná a nechává prostředí, aby ho vyčerpalo a unavilo. V těchto dnech je potřeba zaměřit plnou pozornost na sebe, být trochu sobecký a věnovat pozornost pouze svému tělu.

Kdo z nás by neznal kultovní seriál Přátelé a scénu, ve které Monica vychází z koupelny, spokojená s úsměvem na tváři s tím, že si po dlouhém dni užila bublinkovou koupel. Chandler se diví, jak si může toto užívat, ale brzy se bublinková koupel s hudbou stane jeho oblíbenou relaxační činností po práci. Dopřejte si po náročném dni uvolnění s našimi přírodními pečujícími koupelovými pěnami s vůní, která bude Vaši mysl uklidňovat nejlépe a předcházejte tak negativním dopadům stresu na Vaše tělo.

Související produkty