Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu

Víte, co může obsahovat váš deodorant?

Víte, co může obsahovat váš deodorant?
Deodoranty jsou velké téma, kterým se zabývají nejen milovníci přírodní kosmetiky. Není se čemu divit, deodoranty používáme téměř všichni každý den.

Nejdříve je potřeba uvést na pravou míru, proč se vlastně potíme. Pocení slouží k ochlazování našeho organismu a zároveň odplavuje z těla škodlivé látky. I když je pro nás tedy pocení mnohdy nepříjemné, je pro náš organismus velmi přínosné. Další skutečností je, že na to, jak se potíme má vliv genetika, emoce i vlhkost vzduchu. Všichni se zkrátka potí jinak. Například muži se potí až dvakrát více než ženy a u obou pohlaví se nutnost pocení snižuje s věkem.

Dále si připomeňme, že deodorant není antiperspirant. Deodorant je k tělu mnohem šetrnější, neucpává potní žlázy a pouze zabijí bakterie žijící v podpaží, čímž zabraňuje zápachu. Na druhé straně antiperspirant pocení přímo zabraňuje a ucpává tím pádem potní žlázy.

Naše deodoranty se mohou pochlubit mnoha certifikáty, jedním z nich je právě organické složení. Neobsahují tedy parabeny, hliník, propylenglykol ani triclosan. Tyto látky, které většina běžných deodorantů obsahuje, můžou naší pokožce velmi uškodit. Hliník a jeho soli ucpávají potní kanálky, propylenglykol kůži narušuje a vysušuje a triclosan nám zase může pěkně zamávat s hormony.

Vyzkoušejte tedy deodoranty v bio kvalitě. Je jen na vás, který si vyberete. Obzvlášť šetrný je k pokožce deodorant s výtažkem z aloe vera, ať už ve spreji nebo roll-on. Parfemované deodoranty začínají kuličkovými od značky Coslys s květinovou, mandlovou nebo citrusovou vůní. Pokud dáváte přednost deodorantu ve formě spreje, je nabídka také široká. Od intenzivnějších vůní, jako je například limetka nebo růže až ke klasické svěží vůni čistoty.

Pokud dáváte přednost neparfemované kosmetice, zkuste krystalový deodorant. V nabídce i je verze s éterickým olejem, sloužící zároveň jako repelent.