Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu

Všemohoucí ocet

Všemohoucí ocet
Každému z nás asi stojí ocet na kuchyňské lince a využívá jej při vaření. Málokdo ale ví, že ocet je všestranný pomocník v celé domácnosti a zároveň je šetrný k vám i k životnímu prostředí.

Lednička

Ledničku snadno vyčistíte hadříkem z mikrovlákna namočeného do octa. Díky jeho antibakteriálním účinkům pak zůstane déle čistá.

Měděné povrchy

Smíchejte ocet v poměru jedna ku jedné s citronovou šťávou a vznikne vám dokonalý prostředek na čištění měděných povrchů.

Sprchová hlavice

Skvělou antibakteriální vlastnost prokáže ocet také při čištění hlavy od sprchové hadice. Jednoduše ji odšroubujte a nechte ji přes noc naloženou v míse s octem. Ráno bude vodní kámen a všechny nečistoty pryč.

Lesknoucí se okna a zrcadla

Smíchejte vodu a ocet v poměru 3:1 a touto směsí naplňte rozprašovač.

Odpadkový koš

Smíchejte vodu s octem v poměru 1:1 a přiveďte k varu. Skvěle pročistí špinavé odpadkové koše.

Podlahy

Jakýkoliv povrch skvěle vyčistí a odmastí octová směs. V kýblu rozmíchejte 4 litry vody, čtvrtinu hrníčku tekutého mýdla a půl hrníčku octa. Výsledek uvidíte ihned.

Praní

Nebojte, štiplavý zápach typický pro ocet se díky teplotě naprosto vypaří. Přidejte půl skleničky octa do přihrádky pro aviváž, a vaše oblečení bude jemnější, černé oblečení nebude šednout, zmizí stopy po vodním kameni.

Rez

Směs vody a octa v poměru 4:1 perfektně odstraní rez ze všech druhů povrchů.

Tohle je jen zlomek ze všech možných způsobů využití octa. Bio ocet od Ecodis je navíc velmi šetrný jak k životnímu prostředí, tak k vaší pokožce při jakékoliv manipulaci. Vyzkoušejte ho i vy a poznejte jeho blahodárné účinky.