Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu

Všestranný kokosový olej

Všestranný kokosový olej

To, že je kokosový olej tělu velmi prospěšný, už většina z nás pravděpodobně zaslechla, ne vždy jsme si ale jisti, v jakých oblastech a jak můžeme tento zázrak přírody využívat. Neztratí se ani při vaření ani v kosmetice. Kuchyňskému použití kokosového oleje se tu ale příliš podrobně věnovat nebudeme, zaměříme se na jeho prospěšnost a využití v biokosmetice. Pro své složení bohaté na mastné kyseliny a antioxidanty, které dokážou proniknout hluboko skrze pokožku je v kosmetickém průmyslu opravdu velmi užitečnou surovinou.

Pro krátké přiblížení oleje jako součásti jídelníčku – kokosový olej je právoplatně řazen mezi superpotraviny. Zní to hezky, co toto označení vlastně znamená? Superpotravina je označení potraviny, která má vysoký obsah látek prospívajících zdraví, ať už se jedná o vitaminy, minerální látky nebo jiné tělu prospěšné prvky. Kokosový olej obsahuje široké spektrum vitaminů, například A, D, E, K, což jsou vitamíny rozpustné v tucích a naše tělo je neumí (kromě vitaminu D a K v malém množství) vyrobit. Dále obsahuje velké množství užitečných kyselin.

Kokosový olej je získáván z plodů kokosové palmy, která roste u vodních ploch v tropických oblastech, účinně hydratuje pokožku, podílí se na ochraně proti slunečnímu záření a uklidňuje pokožku po holení. Na kůži nezanechává mastný dojem, dobře se vstřebává, má velice příjemnou vůni, a právě pro tyto důvody se stal oprávněně velmi oblíbenou přísadou do hydratačních krémů a dalších produktů. Pleti dodává pružnost, jemnost a velmi příjemný pocit z kvalitní péče. Léčivé účinky se pak projeví v oblastech ztvrdlé kůže, léčbě i prevenci záděr, a i jeho antibakteriální vlastnosti pečují o naše zdraví. Dále je olej velmi užitečný pomocník v boji s akné, kožních plísních či s opary.

Zejména pro své nedocenitelné hydratační schopnosti je přidáván do mýdel, krémů, tělových mlék a podobně. Vyberte si proto z naší nabídky způsob péče, která bude právě Vám nejpříjemnější. A vzhledem k tomu, že u kokosového oleje nejsou známy žádné nežádoucí účinky, nemusíme se obávat jeho přítomnosti ani v produktech pro děti, které pečují o tu nejjemnější pokožku.