Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu

Vzhůru do plavek

Vzhůru do plave
Která žena by nechtěla mít hladkou pokožku jako modelky z časopisu. Dnes se budeme věnovat problematickým partiím jako je dekolt nebo zadek.

Horké počasí letos odstartovalo opravdu brzy. Svetry a kabáty jsme již schovali do skříně a je čas je vyměnit za plavky. Nás šatník je už možná na léto připraven, naše pokožka na tom však může být jinak.

Pokožka v oblasti vystavovaného dekoltu má málo mazových žláz i podkožního tuku. Proto se snadno vysušuje a ztrácí pružnost. Je proto potřeba jí dodávat extra hydrataci. Pro hydrataci je samozřejmě nejdůležitější správná životospráva, tedy i pitný režim, můžeme jí ale pomoci i správnou kosmetikou. Vyzkoušené máme tělové mléko od Eco cosmetics, které díky výtažku z vinné révy pokožku zároveň zpěvňuje. Extra hydrataci a ztracené vitamíny dodá i rakytníkový krém od značky Mádara. Důležitá je v těchto partiích i aplikace. Vhodné krémy nanášejte jemně, abyste si kůži nevytahovaly.

Je asi zbytečné připomínat, že pokožce, zvláště na dekoltu, neprospívá častý pobyt na slunci. Pokud se ale opalování vzdát nechcete, chraňte si dekolt krémem s vysokým UV faktorem a po opalování kůži zklidněte přípravkem po opalování.

Po opalování pokožku také zklidněte krémem po opalování. Dále si dávejte pozor na aplikaci parfémů, obsahují totiž alkohol, který může pokožku dráždit a také vysušovat.

Další problémovou partií bývají stehna a zadek. Nejen že se na těchto místech objevují strie a celulitida, kůže zde bývá často povislá a suchá. S celulitidou lze bojovat krémem Mádara, který pokožku vyhladí díky přírodnímu výtažku z kaštanu. Pevnost dodá i krém Mossa, který navíc zpomaluje stárnutí kůže.

Celá péče o pokožku však nestojí jen na správném krému. Důležité je ji komplexně ošetřovat i během koupele či ve sprše. Pro hydrataci a pružnost je pokožky je vhodný rakytník nebo měsíček, který kůži hojí. Při péči je také důležité se zbavovat odumřelých šupinek, tuto práci skvěle zastane peeling. Nesmíte to s ním však přehánět, jinak může kůži naopak vysušovat.