Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu

Zázračná levandule

Zázračná levandule
Kdo by neznal levanduli. Tato víceúčelová rostlina vás uchvátí svou nezaměnitelnou vůní a svými výrazně fialovými květy. Hodí se k výrobě dekorací i k přípravě pokrmů, ale co je důležitější, je významnou složkou spousty kosmetických výrobků.

V přírodě se levandule původně vyskytovala jen v západním Středomoří, ale v průběhu let se rozšířila po celé Evropě. Ve velkém se však stále pěstuje především na jihovýchodě Francie v oblasti Provence.

Levandule existuje nespočet druhů, v česku se nejčastěji pěstuje levandule lékařská. Pokud ještě nemáte na zahrádce nebo za oknem keřík levandule, určitě to napravte. Má totiž blahodárný vliv na pleť a také náladu.

Ulehnout po náročném dni do levandulí ovoněných peřin vás stoprocentně zbaví stresu. Dejte si k posteli sáček se sušenou levandulí, nebo si provoňte lůžkoviny levandulovou aviváží

O levanduli se říká, že nemá žádné vedlejší účinky, a přitom může pomoci v mnoha oblastech. Levandulový olej se dá využít jako ochrana proti klíšťatům a komárům. Pokud tedy plánujete výlet do přírody, určitě si jej nezapomeňte zabalit s sebou. Naše babičky levandulovým olejem potíraly i popáleniny, olej totiž kůži promastí, což snižuje riziko vzniku jizvy a zároveň poraněné místo zklidní.

Hlavně díky zklidňujícím účinkům je levandule tak oblíbená. Právě levandulový olej je obsažen ve většině kosmetických výrobků a jeho největší výhodou je, že je univerzální pro různé typy pleti. Zvláště pokud máte citlivou pleť, levandulové produkty pro vás budou správou volbou.

Levandulová mýdla a sprchové gely zklidňují pokožku. Věnujte sama sobě více času a dopřejte si levandulovou koupel nebo si do kůže vmasírujte levandulový tělový peeling. Věřte nám, že se po této péči budete cítit jako nový člověk.

Levandule také dokáže pokožku výborně odmastit. Jestli vás trápí snadno mastící se vlasy, zkuste používat produkty na vlasy obsahující výtažky z levandule.