Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu

Zdravé vlasy vysněné barvy

Zdravé vlasy vysněné barvy
Snad každá z nás během svého dospívání zkusila nebo alespoň zkusit zatoužila nějakou extravagantní barvu na vlasy. Některé poté čekalo experimentování s různými odstíny, leckdy i najednou.

Ne vždy ale změna barvy přinesla výsledek, který jsme si předtím vysnily. Barva nechytla jak měla, odstín neodpovídal slibům či jsme prostě zjistily, že se nám nová barva nelíbí. Tyto problémy nejsou však problémy moderní doby, jak by se mohlo zdát. Barvení vlasů má velmi dlouhou historii.

Již nálezy ze starého Egypta, které jsou staré asi 5 000 let, potvrzují tento způsob zkrášlování, neboť byly nalezeny mumie žen se zbytky barev ve vlasech. Další oblastí, kde má barvení vlasů dlouhodobou tradici, je Indie. Zde se užívala hlavně henna, která je i dnes velmi častým prostředkem pro změnu vizáže, a to nejen barvy vlasů, ale i krátkodobým tetováním. Indové věří, že hennu má v oblibě bohyně Lakšmí, která je patronkou štěstí a bohatství.

V Římě byla móda světlých vlasů, které bohatší ženy dosahovaly díky parukám z vlasů svých služebných. Chudší ženy, které si paruky nemohly dovolit se snažily docílit výsledku různými přírodními cestami, a to citrónovou šťávou či mýdlovým roztokem.

Hlavní zlom v barvení vlasů nastal v roce 1907, kdy Eugene Paul Louis Schueller vyvinul první chemickou vlasovou barvu. Později založil firmu, která existuje dodnes.

Barvu je třeba velmi pečlivě vybrat, neboť právě některé chemikálie v ní obsažené mohou způsobit alergii, vyrážku, vlasy oslabit, vysušit či jinak poškodit. Vsaďte proto na přírodní barvy z našeho e-shopu a užijte si nejen novou barvu, ale i zdravé krásné vlasy plné lesku a vitality.

Související produkty