Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu

Zima vlasům nesvědčí

Zima vlasům nesvědčí
Každý z nás si nejspíš všiml, že naše vlasy se v zimě chovají jinak než v létě. Proč je tomu tak a jak si udržet krásnou hřívu po celý rok se dozvíte v dnešním článku.

Mrazivé měsíce a pobyty na horách zrovna neprospívají našim vlasům a vlasové pokožce. Nejvíce vlasům škodí přechody z tepla do zimy a pokrývky hlavy. Čepice jsou sice dobrý módní doplněk a skvěle chrání vlasy před zimou, ale nehezky je dokáží zmastit. Mimo to, hlavně dámy si nerady sundávají pokrývky hlavy v místnostech což může vést k zapaření vlasů a vlasové pokožky. Značka Coslys proti tomuto bojuje výtažkem z máty, obsaženém v šampónu a kondicionéru pro mastící se vlasy.

Mimo jiné je přelom roku také spojen se spoustou stresu a únavy. Co si budeme povídat, zimní období s ponurými večery příliš pozitivní energií nenabíjí. Spojte proto péči o vlasy s relaxací. Domácí vlasový zábal si můžete snadno vytvořit z kokosového nebo olivového oleje. Tyto oleje ovšem nejen vlasy vyživí, ale mohou je i nepříjemně zmastit. Doporučujeme tedy použít produkty přímo určené na vlasy. Ideální jsou hutné masky od Natura Siberica, pro všechny druhy vlasů se hodí ta s extraktem z černého kaviáru a pro barvené oslabené vlasy zase ta s altajským medem. Pokud toužíte, a to nejen v zimě, po dlouhých lesklých vlasech, zachrání vás lopuchový olej a heřmánek obsažený v masce pro zpevnění a růst vlasů. Pokud stále trváte na oleji, Natura Siberica má v rukávu ještě řadu olejů. Buď pro růst vlasů, který brání jejich vypadávání, anebo pro péči o suché vlasy a záchranu roztřepených konečků.

Zimní stres a změna životního stylu může také zamávat s našimi hormony. Vedle pestré stravy bohaté na vitamíny a živiny můžete vlasům pomoci přímo vitamínovou maskou. Nejdůležitější je ale pravidelná péče, stejně jako naše pleť, vyžadují ji i vlasy. Investuje proto do kvalitního šampónu a kondicionéru a zbytečně svoje vlasy nezatěžujte.