Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu

Zimní péče o rty

Zimní péče o rty
Zima je sice jedním z nejkrásnějších období v roce, ale zároveň jedno z nejnebezpečnějších období pro naši pleť. Zvýšenou péči potřebují především rty, a právě o těch bude dnešní článek.

Nízké venkovní teploty, mráz, vítr a přetopené místnosti se suchým vzduchem, neustálé změny teplot a mnohem víc, dává vašim rtům v zimě zabrat. Rty se nám vysušují hlavně kvůli jejich „stavbě“. Naše rty mají velmi tenkou epidermální vrstvu, která má mimo jiné za úkol chránit před vnějšími vlivy a ztrátě vlhkosti. Lidské rty také neobsahují žádný melanin, který by je chránil před světlem, takže jsou na UV záření citlivější než pokožka.

Pokud trpíte suchými šupinkatými rty, výživný balzám na rty musí být váš nejlepší společník. Suché popraskané rty nebudí dobrý dojem, a proto byste měli rtům věnovat zvláštní péči.

U výběru balzámu na rty je nutné věnovat pozornost jeho složení. Pokud máte rty opravdu hodně popraskané a bolavé, měl by váš balzám na rty obsahovat různé oleje, jojobový, olivový, kokosový, rakytníkový nebo konopný. Nejen že rtům dodají vláhu, ale mají i hojivé účinky. Velmi dobře rty regeneruje i heřmánek, bambucké máslo nebo aloe vera. Přes den je také dobré používat balzámy s UV faktorem, protože ani přes zimu se slunečnímu záření nevyhneme.

Některé balzámy mohou kvůli svému složení a koncentraci vypadat na rtech nevzhledně. Například mastné filmy, které vytvářejí olejové balzámy na rty nemusí být vždy to pravé. Zkuste tyto balzámy nanášet na noc, v noci si pleť a rty odpočinou nejvíc a ráno zaručeně uvidíte rozdíl.

Nesmíme zapomenout ani na děti, které nejspíš nejvíc zaujmou „ochucené“ balzámy. U nás je k dostání například řada od Benecos a Dr. Bronner's. Konkrétně pomerančový, citronový, malinový nebo mátový bio balzám.

Dámy, pokud jste milovnice barevných rtů, zkuste přes zimu nosit méně vysušující rtěnky nebo jen barvené balzámy, které rty tolik nezatěžují. Vaše rty se vám určitě odvděčí.